Liga wraca!

• autor: Phenom, 2011-04-09 14:22

Podniecenie jest tak gęste, że można je kroić nożem. Po kilkumiesięcznej przerwie, już jutro wraca nasza kochana liga! Kto się nie cieszy, ten fujara. Czy po serii meczy kontrolnych nasz zespół będzie w stanie jeszcze coś namieszać? Czy pogoda na inaugurację dopisze? Czy Wojciech Cejrowski w końcu ubierze buty? Jak zwykle wiele pytań. Odpowiedzi na nie prędzej, lub później. Teraz natomiast zajmijmy się zapowiedzą meczu, w odrobinie zmienionej formie.

Jak zmienionej? Niewiele. Czasu człowiek ma coraz mniej, a takie bajery jak bilans poprzednich spotkan mimo wszystko jest czasochlonny. Dlatego więc rezygnuje z tej informacji. I tak zapewne mało jest miłośników statystyk wsród naszych nielicznych czytleników. I w sumie to tyle narazie. Jak będą jakieś pomysly, będe je realizował. Narazie to będe starał pisać się ciekawe zapowiedzi, i mam nadzieje, że ta spodoba się.

Dotychczas w B-klasie Płomień przez większość sezonu grał jak Sarasate na werbelkach albo krakowskie drużyny przy Suchych Stawach. Znaczy, źle. Przeciętnie. Nudno. Cienko. Analizę gry Płomienia zaczynano od słowa ''żenada'', a kończono minutę później pełnym rezygnacji machnięciem ręką. Dziesięć pojedynków, trzy wygrane i aż siedem porażek. Bilans bramkowy 13:42. W skrócie - koszmar w ciapki. Ile razy można przegrywać? Przecież to się zaczyna kłócić z rachunkiem prawdopodobieństwa.

Na dodatek Płomień może czuć się na tyłach naprawdę niepewnie. W klubie wciąż nie ma uformowanej dobrej i skutecznej defensywy. Nie pewne jest, kto będzie bronił bramki, nie ma doświadczonych stoperów. Dojdzie prawdopodobnie to tego, że bezpośrednio przed bramkarzem zagra 16-letni Patryk Sabo, który jeszcze nigdy nie rozegrał oficjalnego meczu w drużynie seniorskiej. Co jeszcze może się stać? Andzej Swatek poślizgnie się w drodze na mecz na skórce od banana i zwichnie kostkę?

Jeśli Płomień chce jesienią coś namieszać, to powinien się spiąć, zebrać, zagrać i wygrać. I co z tego, że ze Stanami? Zagłębie Lubin potrafiło wygrać z Lechem, a Lech z Manchesterem City, więc wszystko jest możliwe.

O drużynie rywala niewiele wiadomo. Chyba nie zaszły tam jakieś poważniejsze zmiany przez cały okres przerwy. Nie powoduje to jednak, że jest to słabsza drużyna. Kto wie, może przeprowadzone zostały jakieś super transfery w bardzo tajemniczej tajemniczośći?

Zapowiada się ciekawa walka, a może nawet zobaczymy trochę ciekawej piłki. Teoretycznie faworyt jest jeden. Co w sumie jest logiczne, bo w pojedynku dwóch podmiotów wykonawczych raczej trudno o dwóch faworytów. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 i nie jest to dobra wiadomość. Czemu? Nie wiem. We wszystkim jest coś negatywnego. Jak to często bywa, natrafiliśmy na dość zwierzęcy zestaw sędziów, którzy popilnują porządku i przestrzegania zasad. Posędziują nam jutro Panowie Grygiel, Wilk i Kruk. Zwierzęta takie jak wilk czy kruk zawsze kojarzyły mi się z czarnymi charakterami. Wystarczy wspomnieć chociażby bajkę o czerwonym kapturku. Oby koszmar z dzieciństwa nie powrócił.

Dwunasta kolejka B-klasy będzie na pewno pasjonująca i pełna wydarzeń, goli, kartek, fauli, emocji, a jeśli tylko wszyscy weźmiemy się za ręce i zaczniemy o tym myśleć naprawdę intensywnie, tak wspólnie i z głębi szyszynki, to może nasze prośby zostaną wysłuchane i bieżąca kolejka naprawdę taka będzie. Oto co nas w niej czeka:

- (tu wstaw dowolny związek frazeologiczny mówiący o walce potężnego giganta ze słabeuszem), czyli Łęg Stany vs Płomień Chmielów,
- gospodarze osłabieni odejściem kluczowego zawodnika, oraz zespół, który zapomniał co to jest spalony, czyli Junior Zakrzów vs Wisła Baranów Sandomierski,
- zespół będący dostarczycielem punktów nawet dla naszego Płomienia oraz główny bohater ostatnio emitowanej telenoweli pod tytułem "Co dalej ze Stalami?", czyli KS Wola Baranowska vs LZS? TS? Stale,
- kolejny stały bywalec tarnobrzeskiego Zwierzyńca oraz zespół osłabiony najmocniej spośród wszystkich zgromadzonych tutaj ekip, czyli Wspólnota Serbinów vs Błękitni Komorów,
 - jeden z walczących o awans, który ostatnio chwalił się nową stroną internetową, a na przeciw niego nasz ostatni sparingpartner, czyli Korona Bojanów vs LZS Cygany,
- obywatel LZS Krzątka ma dodatkowy tydzień czasu aby przećwiczyć jakieś nowe formacje, taktyki czy chociażby nastrzelać więcej goli, nie zważając na to czy w bramce stoli golkiper, czy nie.

Chciałem napisać, że zapraszam na stadion, ale przecież mecz odbywa się na drugim końcu świata, gdzieś tam hen daleko, a może i dalej. Aczkolwiek jeśli czyta nas jakiś mieszkaniec Stanów, zapraszam go na stadion. To tyle? Tyle. No to pa.

autor: blekitnikomorow 2011-04-09 14:46:32

Profil blekitnikomorow w Futbolowo Trzymasz poziom! Brawo :D

autor: Phenom 2011-04-09 18:41:31

Profil Phenom w Futbolowo Podziękować.

autor: nestor8 2011-04-11 10:25:56

Profil nestor8 w Futbolowo Haha jesteś mistrzem gościu, nie wiem co ćpasz ale masz dobry towar i prosiłbym o numer dilera :D

autor: Phenom 2011-04-11 12:53:35

Profil Phenom w Futbolowo Herbate. Kupujesz zwykłego liptona. Rozrywasz torebke (tylko nie stawową), z zawartości robisz skręta i zapalasz. Kopie tak mocno, jakbyś dostał low-kicka od Pudziana.